menu
Events — Gemengde media

Apero + Guided Tour: Suzanne Wallinga (curator)

Datum:
zaterdag 24 mei 2025
16:00—17:00
Deelnemer:
→ Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond
Nes 45
1012 KD Amsterdam
Admission
With ticket
→ meld je aan voor dit evenement
Amsterdam Art Week 2025 Start 24 mei

16:00 – 17:00

De Brakke Grond nodigt bezoekers uit om tijdens de Amsterdam Art Week What Cannot Be Held te ontdekken. Curator Suzanne Wallinga toont de expositie die ze samenstelde met werken uit de collectie van Mu.ZEE in Oostende. Uit meer dan 8.000 kunstwerken selecteerde Wallinga elf kunstenaars die reflecteren op de precaire positie van de mens in een wereld die voortdurend in beweging is.  

De getoonde werken belichten vanuit verschillende perspectieven de instabiliteit van sociale relaties, de fragiliteit van identiteit en de tussenruimte waar verleden, heden en verbeelding samenkomen. Sommige kunstenaars benaderen dit thema op een formele, universele manier, terwijl anderen putten uit persoonlijke verhalen—hun familiegeschiedenis, herinneringen en directe omgeving. In een tijd waarin maatschappelijke structuren verschuiven en zekerheden afbrokkelen, bieden deze werken een krachtige reflectie op de menselijke ervaring.  

De kunstenaars nodigen uit om stil te staan bij kwetsbaarheid, de kracht van radicale empathie en de spanning tussen verbondenheid en verlies. Ze verkennen grensgebieden—tussen droom en werkelijkheid, cultuur en natuur, het zichtbare en het ongrijpbare.  

Met werken van Danai Anesiadou, Anouk De Clercq, Lili Dujourie, Marie-Jo Lafontaine, Valérie Mannaerts, Angyvir Padilla, Edith Dekyndt, Katja Mater, Tramaine de Senna, An van Dienderen en Anne-Mie Van Kerckhoven.