menu
Tentoonstelling — Installatie, Performance, Schilderkunst, Sculptuur, Textiel, Video | Film, Werk op papier

Local Heroes by Bo Bosk, Fré Calmes, Ivna Esajas, Sonia Kazovsky, Delano Mac Andrew

Datum:
22 februari t/m 6 april 2024
Deelnemer:
→ CBK Zuidoost
Anton de Komplein 120
1102 DR Amsterdam
Open:
  • dinsdag 11:00—17:00
  • woensdag 11:00—17:00
  • donderdag 11:00—17:00
  • vrijdag 11:00—17:00
  • zaterdag 10:00—17:00
Admission
Free admission

Vijf kunstenaars, wonend en/of werkend in Amsterdam Zuidoost maakten nieuw werk voor deze bijzondere tentoonstelling. Met Local Heroes stimuleert CBK Zuidoost het lokale kunstklimaat in Amsterdam Zuidoost door een podium te geven aan lokale makers.

Het kunstenveld in de Bijlmer is aan het veranderen. Steeds meer kunstenaars vinden hun weg naar deze kant van de stad. Met broedplaatsen als Heesterveld, Florijn, De Kazerne, Open Ateliers Kraaiennest en stARTwell is de afgelopen decennia in Zuidoost meer ruimte gekomen voor beeldend kunstenaars. Ook de komende jaren blijft het aantal groeien. Dat heeft ook te maken met de leegstaande kantoorpanden die in de nabije toekomst voor woningbouw moeten wijken. Voordat deze panden worden gesloopt, staan ze tijdelijk leeg en juist hier ontstaan nieuwe kansen voor kunstenaars waardoor het culturele ecosysteem zich blijft uitbreiden.

Op zaterdag 23 maart van 14 tot 18 uur is er in het kader van de tentoonstelling een Kunstcafé waarin de vijf deelnemende kunstenaars elk op hun eigen wijze hun werk toelichten. Er is beperkte capaciteit voor deze extensive guided tour, dus meld je snel aan.

Aanmelding Kunstcafé op 23 maart