“matter is matter that doesn’t matter” toont het werk van kunstenaars Meng-Hsuan Chin, Lisette de Greeuw en Jo Wu. Met een zeer gevoelig bewustzijn van de betekenis die taal in het dagelijks leven kan onthullen, weeft elke kunstenaar op unieke wijze betekenis in de materie, een materiaal ontwikkeld van maar niet beperkt tot linguïstische contexten. Chin onderzoekt de correlatie tussen verhalen en lichamelijke beweging, waarbij haar schilderproces een mengeling is van betekenis verwerkt met aandacht voor beweging, waaruit verhaal en emotie voortkomen. Voor de Greeuw vindt de conceptuele transformatie van taal plaats in een zelfgedicteerd representatiesysteem op basis van borduurpatronen. Ze onthult spanning en harmonie onder het oppervlak van waarheid en betekenis door herhaling en ongelukken te accepteren. Wu blijft poëzie schrijven naast haar schilderpraktijk om het ritme te begrijpen, en past haar ritmische redenering toe op genres zoals literaire werken, hedendaagse kunstteksten en religieuze teksten om concepten als natuur, tijd en dood te definiëren. Voor de drie kunstenaars wordt de realiteit onthuld en genoteerd wanneer ze betekenis en materie dicht bij elkaar vinden. Met andere woorden, dingen zijn misschien alleen “betekenisvol” en “materievol” wanneer zowel letterlijke gedachten als materiële zaken tegelijkertijd volledig aanwezig zijn.
matter is matter that doesn’t matter | Meng-Hsuan Chin, Lisette de Greeuw & Jo Wu
- Datum:
- 16 december 2023 t/m 20 januari 2024
- Deelnemer:
-
→ Josilda da Conceição
Pieter Aertszstraat 70
1073 SR Amsterdam - Open:
- woensdag 14:00—18:00
- donderdag 14:00—18:00
- vrijdag 14:00—18:00
- zaterdag 14:00—18:00
- Admission
- Free admission
Je gaat je aanmelden voor
matter is matter that doesn’t matter | Meng-Hsuan Chin, Lisette de Greeuw & Jo Wu
16 december, 3:00 p.m. — Josilda da Conceição
Related events

Théâtre de Tréteaux | Mik Bakker
Tijdens Amsterdam Art Week 2025 presenteert andriesse ~ eyck gallery met trots de tentoonstelling van Mik Bakker Théâtre de Tréteaux. De expositie zal worden geopend tijdens de Festive Gallery Night op 22 mei tussen 17:00 en 21:00.
22 mei t/m 12 jul — andriesse ~ eyck gallery
Thinking through Touch | melanie bonajo
AKINCI presenteert met trots Thinking through Touch, een solotentoonstelling van melanie bonajo die opent tijdens de Amsterdam Art Week. De expositie zal worden geopend tijdens Festive Gallery Night op 22 mei tussen 17:00 en 21:00.
22 mei t/m 12 jul — AKINCI
Re-Surface | Marleen Sleeuwits
Tijdens Amsterdam Art Week 2025 opent Galerie Bart op 22 mei de solotentoonstelling Re-Surface van Marleen Sleeuwits, een intrigerende verkenning van alledaagse interieurs en hun vaak onopgemerkte esthetiek. De tentoonstelling nodigt bezoekers uit om met een nieuwe blik te kijken naar de ruimtes waarin we ons dagelijks begeven.
22 mei t/m 12 jul — Galerie Bart