Van 19 oktober tot en met 10 november exposeert Laura Hospes bij LANGart met de solo-expositie Phantom Itch.
Laura Hospes (1994) fotografeert zichzelf al sinds haar zestiende, uit een behoefte om verbinding te maken met mensen. Deze behoefte is in de loop der jaren niet afgenomen; het is juist noodzakelijker geworden. Hospes’ zelfportretten zijn haar manier om duidelijk te maken wat er in haar omgaat. Haar camera troost en begrijpt haar beter dan wie dan ook. Fotografie is haar medium om de vele worstelingen in haar leven te accepteren en verwerken. De resulterende beelden zijn intens en indringend, en bieden een fascinerend inkijkje in de wereld van een jonge vrouw die worstelt met depressie en angst. Omdat haar werk haar welzijn weerspiegelt, werkt ze momenteel aan een project over zorg en genezing.
Tijdens haar studie aan de Fotoacademie begon ze haar carrière met een boost door het winnen van de Emerging Talent Award van LensCulture. De media pakten haar verhaal op en binnen een mum van tijd stonden haar foto’s op de voorpagina van The Huffington Post, The Daily Mail, Yahoo en vele anderen. Sindsdien werkt ze hard om die hooggestelde standaard te handhaven, maar in een rustig tempo, in balans met haar therapieën en ziekenhuisopnames.
Na het afstuderen ‘met onderscheiding’ won ze verschillende prijzen en beurzen, zoals de Jacob Riis Documentary Award, Young Masters Art Prize, Zilveren Camera, SO2015 en Prix de la Photographie. Haar werk wordt zowel in binnen- als buitenland tentoongesteld op beurzen en exposities, zoals in San Francisco (SF CameraWork), Venetië, New York, Amsterdam (Stedelijk Museum), Londen, Arles (Voies Off), Parijs (Le Louvre) en Berlijn.
In de zomer van 2024 was het werk van Laura Hospes te zien in de solotentoonstelling ‘Skin Ego’ in het Fotomuseum Den Haag