menu
Tentoonstellingen — Schilderkunst

Punctum (KISS. RIDE. REPEAT.) | Aldo van den Broek

Datum:
22 mei t/m 5 juli 2025
Deelnemer:
→ Gallery Vriend van Bavink
Oosterdokskade 243
1011 DL Amsterdam
Open:
  • dinsdag 10:00—17:30
  • woensdag 10:00—17:30
  • donderdag 10:00—17:30
  • vrijdag 10:00—17:30
  • zaterdag 13:00—17:30
Admission
Free admission
Festive Gallery Night Vandaag open van 10:00 tot 17:30

Gallery Vriend van Bavink presenteert op 22 mei met trots een solo-expositie van Aldo van den Broek: Punctum, dat ene detail dat je raakt zonder reden. De tentoonstelling zal geopend worden tijdens de Gallery Night op donderdag 22 mei tussen 17:00 en 21:00.

In zijn nieuwe schilderijen verwerkt Aldo van den Broek (1985) actuele thema’s die hij verweeft met persoonlijke ervaringen. Zijn werk stelt vragen over ethiek, macht en identiteit, en verkent de spanning tussen controle en chaos. De mensen, voorwerpen en architectonische fragmenten die opdoemen uit zijn gelaagde composities nodigen de kijker uit tot reflectie: wat blijft er over wanneer systemen falen en waar kan je troost en bezinning vinden?

Van den Broeks werkwijze is intuïtief en transformatief. Zijn werk draagt een sterke persoonlijke en emotionele lading, terwijl het tegelijkertijd universele cycli van verval en vernieuwing onderzoekt. Hij construeert zijn werk uit zichtbaar door de tijd getekende materialen zoals karton, hout, metaal en textiel. Wat gisteren nog afval of een stuk karton was, wordt vandaag een berglandschap, een gebouw, een portret. Zijn proces speelt met toeval, vervorming en herhaling, waarbij geen enkel beeld definitief is.

In het hart van de expositie hangt Van den Broeks interpretatie van Die Toteninsel (het dodeneiland), een werk dat hem mateloos fascineert. Dit werk krijgt in zijn handen een nieuwe urgentie in relatie tot onze huidige tijd.

Aldo van den Broek reist als kunstenaar over de wereld met zijn basis in Amsterdam. In de afgelopen jaren werkte en exposeerde hij wereldwijd, van Berlijn, Londen, Tbilisi, Tokio en Siberië tot Mexico. Zijn werken vinden hun oorsprong in persoonlijke ervaringen, maar resoneren op een universeel niveau. Steeds weer stelt hij de vraag: wat blijft er over na de ineenstorting? Dáár begint Van den Broek zijn werk.

Praktische informatie

  • Opening : Donderdag 22 mei 17:00 tijdens Amsterdam Art Week
  • Expositie tot 5 juli 
  • Gallery Vriend van Bavink / Oosterdokskade 243 1011 DL  Amsterdam

Meer informatie, preview of vragen : galerie@vriendvanbavink.nl / 0613193603