menu
Tentoonstelling — Schilderkunst

Viridian Green + Lemon Yellow + Titanium White Make The Perfect Green | Amrit Singh Sandu en Mehtab Singh Sandu

Datum:
11 januari t/m 2 februari 2025
Deelnemer:
→ Galerie De Schans
Warmoesstraat 67
1012 HX Amsterdam
Open:
  • maandag 12:00—19:00
  • dinsdag 12:00—19:00
  • woensdag 12:00—19:00
  • donderdag 12:00—19:00
  • vrijdag 12:00—19:00
  • zaterdag 12:00—19:00
  • zondag 12:00—19:00
Admission
Free admission
Vandaag open van 12:00 tot 19:00

Galerie de Schans presenteert met trots de tentoonstelling Viridian Green + Lemon Yellow + Titanium White Make The Perfect Green, een unieke verzameling werken van het vader-dochter kunstenaarsduo Amrit Singh Sandhu en Mehtab Singh Sandhu. Deze tentoonstelling is van 11 januari tot en met 2 februari 2025 te zien en nodigt bezoekers uit om een intieme artistieke dialoog tussen twee generaties te ervaren.

Viridian Green + Lemon Yellow + Titanium White Make The Perfect Green vormt een dialoog tussen de recente introspectieve werken van vader-dochter kunstenaarsduo Mehtab en Amrit Singh Sandhu. Met een focus op schilderkunst en tekeningen toont deze collectie een gezamenlijke, maar individueel geïnspireerde zoektocht naar begrip: of het nu gaat om de abstracte, ritmische vormen die voortkomen uit meditatieve momenten in Mehtabs tekeningen, of de impulsieve en verhalende reflecties op het zelf die zichtbaar worden in de diverse personages van Amrits recente schilderijen.

De titel van de tentoonstelling verwijst naar een verfmengformule die van vader op dochter is overgedragen. In veel opzichten fungeert deze tentoonstelling als een tweede bedrijf van My Soul Is Singing And Dancing To The Sound Of Art, een eerdere expositie die eerder dit jaar door Amrit werd samengesteld en gewijd was aan het werk van haar vader. Hier is het presenteren van kunstwerken op natuurlijke wijze veranderd in een dialoog, waar de sporen van een gedeelde, levenslange passie voor schilderkunst te vinden zijn – een vreugde die Amrit beschouwt als een waardevolle erfenis van haar vader.