19.30 – 22.00
Tijdens Amsterdam Art Week, op vrijdag 23 mei nodigt het Amsterdam Museum je van harte uit voor de speciale avondopenstelling AM Late: Vrouwen van Amsterdam. Tijdens deze avond staat het thema intergenerationele storytelling centraal. Laat je verrassen en inspireren door een breed programma vol met verschillende elementen zoals rondleidingen, performances, workshops en gesprekken met makers en denkers.
Het delen van verhalen tussen verschillende generaties noemen we intergenerationele storytelling. Denk bijvoorbeeld aan de anekdotes en verhalen die grootouders doorgeven aan hun kleinkinderen, de levenslessen die ouders overdragen aan hun kinderen of waar zelfs gemeenschappen verhalen vertellen die voorbijgaan aan leeftijdsgroepen.
Intergenerationele storytelling zorgt voor een band tussen generaties en helpt bij het duiden van historische- en culturele context. Maar ook draagt het bij aan het behoud van tradities en wekt het gevoelens van empathie op. Door verhalen te delen, kunnen mensen niet alleen leren over het verleden, maar ook reflecteren op het heden en mogelijke lessen trekken voor de toekomst.
Alle programma onderdelen borduren voort op het thema intergenerationele storytelling en vinden plaats in het kader van de tentoonstelling Vrouwen van Amsterdam – een ode.