menu

Agenda

decjanfeb
Vandaag open van 13:00 tot 18:00
Tentoonstellingen — Fotografie, Gemengde media, Keramiek, Schilderkunst, Sculptuur, Video | Film, Werk op papier

Afgebroken fluisteringen | Groepsshow

De blik glijdt mee, letterlijk van beeld naar beeld, tot hij stil houdt bij de achterkant van een bronzen sculptuur. Het is het beeld van een vrouw met een lange geplooide hoofddoek die, met haar rug naar de camera gedraaid, uitkijkt over de immense blauw gekleurde glaswand van een moderne kantoortoren. We cirkelen rond in Botanique, de Brusselse Kruidtuin die in de negentiende eeuw werd aangelegd. Emma van der Put maakte er opnames van de sculpturen die nog altijd in de botanische tuin staan. Zij zijn in haar video Project Panorama, 2025, de protagonisten die vanuit hun in de geschiedenis verankerde positie de voort razende ontwikkeling van de stad aanschouwen. De groep standbeelden met hun verstilde drama contrasteert met een omgeving vol anonieme, geometrisch vormgegeven architecturale giganten. Het park is als een tijdscapsule, maar welke informatie ligt erin besloten, en wat zegt die over ons, de mensheid? Verleden, heden en toekomst lijken hier de adem in te houden. Het werk van Emma van der Put is doordringend suggestief. De mensfiguur in al zijn lichamelijkheid wordt in haar Project Panorama geportretteerd als een autonome presentie, een lichaam dat monumentaal is én kwetsbaar tegelijk. Vanuit die dubbelzinnigheid reiken de sculpturen uit naar de wereld. Maar houdt het lichaam stand?

1 nov t/m 10 jan — tegenboschvanvreden
Vandaag open van 09:00 tot 17:00
Tentoonstellingen — Gemengde media, Installatie, Performance, Schilderkunst

 Uprooted | Puck Verkade

In Uprooted neemt kunstenaar Puck Verkade je mee in een droomachtige, ondergrondse wereld. Een wereld die zij creëert met handgemaakte decors van gerecycled karton en papier-maché. Het kunstwerk is een levensgrote drieluikinstallatie vol bewegend beeld, tekeningen, sculpturen, geluid en performances.  Inspiratie voor dit kunstwerk vond Verkade in haar eigen moederschap en de uitdagingen van het ter wereld brengen van een kind in tijden van ecologische crisis.

8 sep t/m 13 feb — DNB
Start 17 jan
Tentoonstellingen — Overig

The Broken Pitcher

Het project The Broken Pitcher onderzoekt de gevolgen van financialisering en bezuinigingen door te kijken naar het banksysteem en de mogelijkheden om de interactie daarmee te veranderen. Sinds 2020 staan bijeenkomsten en workshops centraal in het project, met als doel om formats voor samenwerking, scripting en onderzoek te oefenen, die ingaan op de context van executieverkopen in relatie tot schulden en koloniale verhoudingen. Collectiviteit staat op de voorgrond in het project, om samen de isolatie en wanhoop die het banksysteem veroorzaakt tegen te gaan.

17 jan t/m 20 mrt — de Appel